Акумулатор Hawker 48 Volt 4 PzS 500 Ah за електричен вилушкар

PDF
акумулатор Hawker 48 Volt 4 PzS 500 Ah за електричен вилушкар
акумулатор Hawker 48 Volt 4 PzS 500 Ah за електричен вилушкар
акумулатор Hawker 48 Volt 4 PzS 500 Ah за електричен вилушкар слика 2
акумулатор Hawker 48 Volt 4 PzS 500 Ah за електричен вилушкар слика 3
акумулатор Hawker 48 Volt 4 PzS 500 Ah за електричен вилушкар слика 4
акумулатор Hawker 48 Volt 4 PzS 500 Ah за електричен вилушкар слика 5
Заинтересирани сте за огласот?
1/5
PDF
2.250 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Тип:  акумулатор
Година на производство:  2019
Локација:  Германија Friedberg-Derching
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  ANL1081585
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Акумулатор Hawker 48 Volt 4 PzS 500 Ah за електричен вилушкар

Германски
Battery Capacity: 500 A/h
Battery Voltage: 48 v
Battery Type: PzS
Battery Model: 4 PzS
Battery Length: 827 mm
Battery Width: 519 mm
Battery Height: 627 mm
Batterietyp: 48 Volt 4 PzS 500 Ah
Aquamatic auf Batterie
DIN A Batterietrog
Batteriemaße: 827 x 519 x 627 mm
Fahrzeugstecker: REMA 160A
gebrauchte 48 V Hawker Antriebsbatterie im Stahltrog DIN A
gefüllt und geladen
inkl Kabel und Stecker REMA 160A
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи