Нови дизел вилушкар Heli CPCD25

PDF
нови дизел вилушкар Heli CPCD25
нови дизел вилушкар Heli CPCD25
нови дизел вилушкар Heli CPCD25 слика 2
нови дизел вилушкар Heli CPCD25 слика 3
нови дизел вилушкар Heli CPCD25 слика 4
нови дизел вилушкар Heli CPCD25 слика 5
нови дизел вилушкар Heli CPCD25 слика 6
нови дизел вилушкар Heli CPCD25 слика 7
нови дизел вилушкар Heli CPCD25 слика 8
нови дизел вилушкар Heli CPCD25 слика 9
нови дизел вилушкар Heli CPCD25 слика 10
Заинтересирани сте за огласот?
1/10
PDF
20.700 €
Нето цена
24.633 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Heli
Модел:  CPCD25
Тип:  дизел вилушкар
Година на производство:  2023
Работни часови:  1 м/ч
Носивост:  2500 кг
Нето тежина:  3745 кг
Вкупна тежина:  6245 кг
Локација:  Романија Ghimbav
Датум на објавување:  4.6.2024
Forkliftonline ID:  QJ38271
Можност за лизинг: 
Можно е купување на кредит: 
Опис
Брзина:  19 км/ч
Тип на јарбол:  триплекс
Слободен од:  950 мм
Висина на подигање:  4.8 м
Должина на вилушка:  1.22 м
Вкупни димензии:  3.856 м × 1.15 м × 2.25 м
Резервоар за гориво:  60 л
Каросерија
Кутија за алат: 
Мотор
Марка:  Mitsubishi S4S
Сила:  48.03 кс (35.3 kW)
Гориво:  дизел
Зафатнина:  3331 cм³
Број на цилиндри:  4
Евро:  Euro 3
Менувач
Тип:  PowerShift
Број на преноси:  2
Оски
Оски:  2
Прва оска:  7-12-12PR
Задна оска:  6-9-10PR
Состојба
Состојба:  нов
Гаранција::  2 години
Дополнителни информации
Боја:  портокалов

Дополнителни информации — Нови дизел вилушкар Heli CPCD25

Романски
Motostivuitor diesel HELI CPCD25:

- Capacitate de ridicare: 2.500 kg
- Catarg tip Triplex cu o înălțime maximă de ridicare de 4.800 mm
- Motorizare Diesel MITSUBISHI S4S
- Parbriz fata + cabina canvas
- Anvelope față-spate pneumatice
- Distribuitor cu 3 manete și 3 linii hidraulice
- Sistem de translație laterală a furcilor
- Garanție: 24 luni sau 2.000 ore de funcționare
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Heli CPD30 17.500 € Дизел вилушкар 2019 Романија, Bihor
Heli CPCD25 XC26H 24.990 € Дизел вилушкар 2023 236 м/ч Шпанија, Beniparrell
Heli CPCD25 XC26H 24.990 € Дизел вилушкар 2023 186 м/ч Шпанија, Beniparrell