Нови дизел вилушкар Heli CPCD50

PDF
нови дизел вилушкар Heli CPCD50
нови дизел вилушкар Heli CPCD50
нови дизел вилушкар Heli CPCD50 слика 2
Заинтересирани сте за огласот?
1/2
PDF
42.900 €
Нето цена
51.051 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Heli
Модел:  CPCD50
Тип:  дизел вилушкар
Година на производство:  2023
Работни часови:  1 м/ч
Носивост:  5000 кг
Тип на јарбол:  триплекс
Висина на подигање:  4.5 м
Локација:  Романија Ghimbav
Датум на објавување:  4.6.2024
Forkliftonline ID:  WE38261
Опис
Брзина:  23 км/ч
Слободен од:  1300 мм
Должина на вилушка:  1.52 м
Каросерија
Кутија за алат: 
Мотор
Марка:  Mitsubishi S6S
Сила:  122.45 кс (90 kW)
Гориво:  дизел
Зафатнина:  3800 cм³
Менувач
Тип:  PowerShift
Број на преноси:  2
Оски
Оски:  2
Прва оска:  300-15
Задна оска:  7.00-12
Кабина
Хидрауличен серво управувач: 
Авто греач: 
Грејач на кабина: 
Клима уред: 
Помошни фарови: 
Состојба
Состојба:  нов
Гаранција::  2 години
Дополнителни информации
Боја:  портокалов

Дополнителни информации — Нови дизел вилушкар Heli CPCD50

Романски
Tipul echipamentului Motostivuitor diesel cu furci frontale
 Producator HELI
 Model CPCD50
 An de fabricatie 2023
 Transmisie POWERSHIFT
 Centru de greutate 500 mm
 Capacitate de ridicare 5000 kg
 Inaltime maxima de ridicare 4500 mm
 Inaltime catarg restrans 2350 mm
 Inaltime de ridicare libera (free lift) 1300 mm
 Tip Catarg Triplex
 Tip motor / Capacitate Diesel, Mitsubishi S6S
 Lungime furci 1520 mm
 Anvelope Pline

Dotari incluse
Cabina inchisa cu incalzire si aer conditionat
Claxon
Sistem de translatie laterala a furcilor
Lumini lucru fata/spate
Pozitionator de furci hidraulic
Sistem perfomant de racire API
Oglinzi retrovizoare
Frana de mana
Indicator temperatura apa
Inversor de sens pe volan
Indicator nivel combustibil
Scaun cu centura de siguranta
Avertizor sonor la mersul cu spatele
Distribuitor cu 4 manete si 4 linii hidraulice
Volan reglabil
Bolt tractare

Garantie 24 luni sau 2000 ore de functionare (prima limita care este intrunita
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Heli CPCD25 XC26H 24.990 € Дизел вилушкар 2023 186 м/ч Шпанија, Beniparrell
Heli CPCD25 XC26H 24.990 € Дизел вилушкар 2023 236 м/ч Шпанија, Beniparrell
Heli CPD30 17.500 € Дизел вилушкар 2019 Романија, Bihor
Heli CPCD25 XC26H 24.400 € Дизел вилушкар 2023 385 м/ч Шпанија, Beniparrell
Heli CPCD25 XC26H 25.300 € Дизел вилушкар 2023 268 м/ч Шпанија, Beniparrell
Heli CPCD25 XC26H 24.700 € Дизел вилушкар 2023 208 м/ч Шпанија, Beniparrell