Дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk

PDF
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 2
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 3
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 4
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 5
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 6
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 7
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 8
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 9
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 10
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 11
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 12
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 13
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 14
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 15
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 16
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 17
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 18
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 19
дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk слика 20
Заинтересирани сте за огласот?
1/20
PDF
47.100 €
Нето цена
204.900 PLN
57.933 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  JCB
Модел:  TLT30D 4x4 Teletruk
Тип:  дизел вилушкар
Година на производство:  2019
Работни часови:  1152 м/ч
Носивост:  3000 кг
Висина на подигање:  4 м
Локација:  Полска Niepołomice
Датум на објавување:  14.6.2024
Forkliftonline ID:  MX35462
Мотор
Марка:  Perkins
Сила:  48 кс (35.28 kW)
Гориво:  дизел
Менувач
Тип:  хидростатска
Број на преноси:  2
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Дизел вилушкар JCB TLT30D 4x4 Teletruk

Полски
JCB TELETRUK TLT 30D 4×4 for sale

Year of production: 2019
Type: Forklift Teletruk
Condition: Very good
Condition tyres: 70%
Mileage: 1152
Engine power: 48.5 HP
Engine type: Perkins

Equipment:

front windscreen guard, a maximum lifting capacity 3. Tons, maximum extension 4.0 meters, Hydrostatic transmission, rear wheel steer ( tyres: 27×10-12 ), Auxiliary hydraulics to Carriage, JCB Q-FIT with pallet forks, hydraulic forks Sideshift, working lights, speed: 20 km-h, rear pin hitch.

Dimensions:

lenght to fork face: 2.84 m

width: 1.4 m

height: 2.2-2.3 m

weight of the machine: 5100 kg
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

JCB 35-26D -4WD 41.500 € Телескопски натоварувач 2021 4725 м/ч Полска, Kęty
Toyota 02-8FDF25 20.230 € Дизел вилушкар 2018 1700 м/ч Полска, KUNÓW