Дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen

PDF
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 2
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 3
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 4
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 5
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 6
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 7
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 8
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 9
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 10
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 11
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 12
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 13
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 14
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 15
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 16
дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen слика 17
Заинтересирани сте за огласот?
1/17
PDF
12.700 €
Нето цена
15.240 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Kalmar
Модел:  DC 4.5-500 5Tonen
Тип:  дизел вилушкар
Година на производство:  06/1998
Работни часови:  8974 м/ч
Тип на јарбол:  дуплекс
Висина на подигање:  330 м
Локација:  Бугарија гр.Харманли
Датум на објавување:  4.6.2024
Forkliftonline ID:  BT27598
Опис
Резервоар за гориво:  100 л
Мотор
Тип:  линиски
Сила:  120 кс (88 kW)
Гориво:  дизел
Капацитет на батерија:  140 Ah
Потрошувачка на гориво:  1.2 л/ч
Број на цилиндри:  4
Евро:  Euro 2
Филтер за дизел честички: 
Менувач
Тип:  хидростатска
Број на преноси:  3
Оски
Оски:  2
Прва оска:  8.25-15, состојба на гумите 100 %
Задна оска:  7.00-12, состојба на гумите 60 %
Состојба
Состојба:  половни
Техничкиот преглед важи до:  2023-04
Дополнителни информации
Боја:  црвен

Дополнителни информации — Дизел вилушкар Kalmar DC 4.5-500 5Tonen

Бугарски
нов внос австрия, фарове , мигачи всичко в изправност, величен изравнител, регулиране на вилиците с хидравлик, много просторен , добра видимост от вътре към товара, БЕЗ ЗАБЕЛЕЖКИ, ВСИЧКО РАБОТИ , НЯМА ТЕЧОВЕ , СЪС СУПЕРЕЛАСТИЧНИ ГУМИ, без ддс
мотокара е живял само в гараж и не работил в запрашена среда!!!
имаме и други мотокари в наличност! ! !
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Linde H120D-12t 47.900 € Дизел вилушкар 2001 10900 м/ч Бугарија, RUSE
Linde H50D-2002 11.900 € Дизел вилушкар 2002 28000 м/ч Бугарија, RUSE
Kalmar DB 4,5-500 8.000 € Дизел вилушкар 2000 5000 м/ч Литванија, Kužiai
Kalmar DB 9-600 13.900 € Дизел вилушкар 1985 20000 м/ч Холандија, Leek