Machinery Trader Group Co., Ltd
Machinery Trader Group Co., Ltd
Во продажба: 200 огласа
9 години на Forkliftonline
Телефонските броеви се проверени
Во продажба: 200 огласа
9 години на Forkliftonline

Дизел вилушкар Komatsu FD30

PDF
дизел вилушкар Komatsu FD30
дизел вилушкар Komatsu FD30
дизел вилушкар Komatsu FD30 слика 2
дизел вилушкар Komatsu FD30 слика 3
дизел вилушкар Komatsu FD30 слика 4
Заинтересирани сте за огласот?
1/4
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Komatsu
Модел:  FD30
Тип:  дизел вилушкар
Година на производство:  12/2015
Работни часови:  1000 м/ч
Носивост:  3000 кг
Нето тежина:  4500 кг
Вкупна тежина:  7500 кг
Локација:  Кина Shanghai
Датум на објавување:  5.6.2024
Forkliftonline ID:  RQ11366
Опис
Брзина:  3 км/ч
Тип на јарбол:  триплекс
Висина на подигање:  4.5 м
Мотор
Марка:  Komatsu 4D94L
Тип:  линиски
Гориво:  дизел
Број на цилиндри:  4
Состојба
Состојба:  половни
Дополнителни информации
Боја:  жолт

Дополнителни информации — Дизел вилушкар Komatsu FD30

Англиски
We can also supply the used construction machinery as follows with high quality in competitive price.
1.Excavator:Caterpillar,Komatsu,Hitachi,Sumitomo,Kobelco,Volvo,Hyundai,Daewoo ,Sany ,XCMG etc.
2.Wheel Loader:Caterpillar,Komatsu,Kawasaki,Bobcat,Liugong,XCMG ,SDLG etc.
3.Backhoe Loader:JCB,Caterpillar,hitachi etc.
4.Bulldozer:Caterpillar,Komatsu,shantui etc.
5.Motor Grader:Caterpilar,Komatsu etc.
6.Road Roller:Dynapac,Bomag,Ingersoll-rand,XCMG etc.
7.Crane:Tadano,Kato,Kobelco,Hitachi,Grove,XCMG etc.
8.Forklift:Komatsu,TCM,Toyota etc.

Packaging detail:in Container,Roro cargo,Bulk cargo,Flatrack
Delivery detail:within one week after receiving deposit

Please kindly contact me for any further information.
Jessica(Whatsapp/Wechat):покажи контакти
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Komatsu FD150 цена на барање Дизел вилушкар 03/2015 15000 кг Кина, Shanghai
Toyota FD50 цена на барање Дизел вилушкар 02/2015 2000 м/ч Кина, Shanghai
Mitsubishi FD300 цена на барање Дизел вилушкар 02/2015 30000 кг Кина, Shanghai
Mitsubishi FD160 цена на барање Дизел вилушкар 02/2018 1000 м/ч Кина, Shanghai
Mitsubishi FD30 цена на барање Дизел вилушкар 02/2019 3000 кг Кина, Shanghai