Дизел вилушкар Linde H 50 D/600 EVO 394-02

PDF
дизел вилушкар Linde H 50 D/600 EVO 394-02
дизел вилушкар Linde H 50 D/600 EVO 394-02
дизел вилушкар Linde H 50 D/600 EVO 394-02 слика 2
дизел вилушкар Linde H 50 D/600 EVO 394-02 слика 3
дизел вилушкар Linde H 50 D/600 EVO 394-02 слика 4
дизел вилушкар Linde H 50 D/600 EVO 394-02 слика 5
дизел вилушкар Linde H 50 D/600 EVO 394-02 слика 6
дизел вилушкар Linde H 50 D/600 EVO 394-02 слика 7
Заинтересирани сте за огласот?
1/7
PDF
31.700 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Linde
Модел:  H 50 D/600 EVO 394-02
Тип:  дизел вилушкар
Година на производство:  2019
Работни часови:  8730 м/ч
Носивост:  5000 кг
Нето тежина:  6820 кг
Висина на подигање:  3.7 м
Локација:  Германија Friedberg-Derching
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  ANL1081387
Опис
Должина на вилушка:  2.2 м
Вкупни димензии:  3.2 м × 1.45 м × 2.87 м
Мотор
Гориво:  дизел
Кабина
Авто греач: 
Пневматски седишта: 
Состојба
Состојба:  половни
Дополнителни информации
VIN:  ANL1081387

Дополнителни информации — Дизел вилушкар Linde H 50 D/600 EVO 394-02

Германски
Center Gravity: 0 m
Nb Weel: à 4 roues
Free Lift: 0.15 m
Masttyp: Simplex
Fahrzeug: Einfachzusatzhydraulik
Mast: Einfachzusatzhydraulik
Zinkenverstellgerät
integriert ohne Seitenschub
Zinkenverstellgerät ohne Seitenschub SH
IZVG
Breite 1820 mm
Vollkabine
Partikelfilter integriert
Bereifung Vorderachse: SE
300-15
Bereifung Hinterachse: SE
250-15
4 x LED Arbeitsscheinwerfer vorne
1 x LED Rückfahrscheinwerfer hinten
Geschwindigkeitsbegrenzung: 23 km/h
Innenspiegel
Lenksäule höhenverstellbar
Zugangskontrolle: Schlüsselschalter
Einpedal
Einzelhebel-Bedienung
12V Steckdose in der Kabine
Zusatzhydraulik Ventil: 1
Zusatzhydraulik Komplett: 1
Cabin
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Linde H 40 D EVO 394-02 28.900 € Дизел вилушкар 2018 7990 м/ч Германија, Friedberg-Derching