Дизел вилушкар Linde H30D-02

PDF
дизел вилушкар Linde H30D-02
дизел вилушкар Linde H30D-02
дизел вилушкар Linde H30D-02 слика 2
дизел вилушкар Linde H30D-02 слика 3
дизел вилушкар Linde H30D-02 слика 4
Заинтересирани сте за огласот?
1/4
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Linde
Модел:  H30D-02
Тип:  дизел вилушкар
Година на производство:  2017
Работни часови:  13126 м/ч
Носивост:  3000 кг
Нето тежина:  4810 кг
Тип на јарбол:  стандард
Локација:  Холандија RAAMSDONKSVEER
Датум на објавување:  5.6.2024
Каталошки број на продавачот:  ML44
Опис
Висина на подигање:  4.45 м
Вкупни димензии:  2.7 м × 1.6 м × 2.87 м
Мотор
Гориво:  дизел
Оски
Прва оска:  4 x / Superelastik
Задна оска:  2 x / Superelastik
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Дизел вилушкар Linde H30D-02

Германски
Interne Nr: ML44
Gabelträger: mm
Gabeln: 1200 x 0 x 0 mm
Baubreite: 1600 mm
Sonderausstattung: 3. Ventil
installation height: 2870
Fahrzeugdaten
Mastdaten
Hubhöhe: 4450 mm
Abmessungen
Bauhöhe: 2870 mm
Batterie & Ladegerät
Beschreibung & Sonderausstattung
Anbaugeräte
Vollkabine
Piped
Cabin with heating
Beschreibung
roadworthy
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Linde H25D-02/600 цена на барање Дизел вилушкар 2017 6264 м/ч Холандија, Raamsdonksveer
Linde H45D-02 цена на барање Дизел вилушкар 2018 11183 м/ч Холандија, Raamsdonksveer
Linde H35D-02 цена на барање Дизел вилушкар 2018 12851 м/ч Холандија, Raamsdonksveer
Linde H50T (394) цена на барање Дизел вилушкар 2017 20811 м/ч Холандија, Haaksbergen
Linde E16PH-02 (386) EVO цена на барање Дизел вилушкар 2017 9348 м/ч Холандија, Haaksbergen