Дизел вилушкар Yale GDP35VX Drehklammergabel

PDF
дизел вилушкар Yale GDP35VX Drehklammergabel
дизел вилушкар Yale GDP35VX Drehklammergabel
дизел вилушкар Yale GDP35VX Drehklammergabel слика 2
дизел вилушкар Yale GDP35VX Drehklammergabel слика 3
дизел вилушкар Yale GDP35VX Drehklammergabel слика 4
дизел вилушкар Yale GDP35VX Drehklammergabel слика 5
дизел вилушкар Yale GDP35VX Drehklammergabel слика 6
дизел вилушкар Yale GDP35VX Drehklammergabel слика 7
дизел вилушкар Yale GDP35VX Drehklammergabel слика 8
Заинтересирани сте за огласот?
1/8
PDF
9.900 €
Нето цена
11.781 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Yale
Модел:  GDP35VX Drehklammergabel
Тип:  дизел вилушкар
Година на производство:  2008
Работни часови:  4752 м/ч
Носивост:  3500 кг
Нето тежина:  5160 кг
Вкупна тежина:  8660 кг
Локација:  Германија Wiesenttal
Датум на објавување:  17.6.2024
Forkliftonline ID:  LF40438
Опис
Тип на јарбол:  стандард
Висина на подигање:  4.07 м
Центар на оптеретување:  500 мм
Должина на вилушка:  1.1 м
Вкупни димензии:  2.94 м × 1.18 м × 2.76 м
Мотор
Тип:  линиски
Гориво:  дизел
Број на цилиндри:  4
Менувач
Тип:  автоматски
Кабина
Хидрауличен серво управувач: 
Помошни фарови: 
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Дизел вилушкар Yale GDP35VX Drehklammergabel

Германски
Yale 3,5 Tonner Diesel
Drehklammergabel
Kabine
Heizung
Gerät im einsatzbereiten zustand
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Контакти на продавачот
Испрати порака
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
Код за верификација
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Still RX 70-25 / 7322 9.480 € Дизел вилушкар 2008 5696 м/ч Германија, Ludwigsfelde / Berlin
Hyundai D25 9.699 € Дизел вилушкар 2006 3988 м/ч Германија, Lübbecke
Toyota FD 35 10.900 € Дизел вилушкар 2006 9600 м/ч Германија, Saarlouis
Linde E 20 P 335-02 6.350 € Дизел вилушкар 2007 5500 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Doosan D 25 S 15.000 € Дизел вилушкар 2008 2200 м/ч Германија, Eltmann