Електричен палетар Jungheinrich EJE13

PDF
електричен палетар Jungheinrich EJE13
електричен палетар Jungheinrich EJE13
електричен палетар Jungheinrich EJE13 слика 2
електричен палетар Jungheinrich EJE13 слика 3
електричен палетар Jungheinrich EJE13 слика 4
електричен палетар Jungheinrich EJE13 слика 5
Заинтересирани сте за огласот?
1/5
PDF
1.000 €
Нето цена
1.210 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Jungheinrich
Модел:  EJE13
Тип:  електричен палетар
Година на производство:  2020
Работни часови:  579 м/ч
Носивост:  1300 кг
Нето тежина:  219 кг
Должина на вилушка:  1.15 м
Локација:  Холандија Geleen
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  1505-16-01
Опис
Ширина на вилушки:  200 мм
Брзина:  5 км/ч
Вкупни димензии:  1.58 м × 0.6 м × 0.74 м
Мотор
Сила:  1.36 кс (1 kW)
Капацитет на батерија:  50 Ah
Состојба
Состојба:  половни
Дополнителни информации
Боја:  жолт

Дополнителни информации — Електричен палетар Jungheinrich EJE13

Англиски
Jungheinrich EJE 13 M13 Electric Pallettruck.

Construction year; 2020.

Hours; 579 h.

PU- Bogie fork wheels.

Fork sizes; 55 x 17 x 115 Cm.

Li-ion battery 24V/ 50Ah

Internal Charger.

1kW drive motor.

Mistakes/write errors and intermediate sale reserve
Jungheinrich EJE M13 Elektropallettruck.

Bouwjaar; 2020.

Urenstand; 579 uren.

PU- Bogievorkwielen.

Vorkmaten; 55 x 17 x 115 Cm.

Lithium-ion batterij 24V/ 50Ah.

Interne lader.

1 kW aandrijfmotor.

Schrijffouten en voortijdige/Tussentijdse verkoop voorbehouden
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Jungheinrich EJE C20 цена на барање Електричен палетар 2018 534 м/ч Холандија, Zaltbommel
Jungheinrich EJE M13 цена на барање Електричен палетар 2018 799 м/ч Холандија, Zaltbommel
Jungheinrich EJE M13G цена на барање Електричен палетар 2017 1384 м/ч Холандија, Zaltbommel
Jungheinrich EJE M13 цена на барање Електричен палетар 2021 37 м/ч Холандија, Zaltbommel
Jungheinrich EJE220 цена на барање Електричен палетар 2016 1536 м/ч Холандија, Zaltbommel