Електричен вилушкар Linde E 20 PL 02 EVO

PDF
електричен вилушкар Linde E 20 PL 02 EVO
електричен вилушкар Linde E 20 PL 02 EVO
електричен вилушкар Linde E 20 PL 02 EVO слика 2
Заинтересирани сте за огласот?
1/2
PDF
24.900 €
Нето цена
29.631 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Linde
Модел:  E 20 PL 02 EVO
Тип:  електричен вилушкар
Година на производство:  2019
Работни часови:  3155 м/ч
Носивост:  2000 кг
Тип на јарбол:  триплекс
Висина на подигање:  4.64 м
Локација:  Германија Twist
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  46205-89
Опис
Должина на вилушка:  1.2 м
Вкупни димензии:  височина - 2.125 м
Мотор
Капацитет на батерија:  750 Ah
Оски
Оски:  2
Прва оска:  0 x 200/50-10 SE / Superelastik
Задна оска:  0 x 16X6-8 SE / Superelastik
Кабина
Авто греач: 
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Електричен вилушкар Linde E 20 PL 02 EVO

Германски
Lastschwerpunkt: 500
Interne Nr: 46205-89
Freihub: 1520 mm
Gabelträger: mm
Gabeln: 1200 x 0 x 0 mm
Batterie Volt: 48 V
Sonderausstattung: 3. Ventil
installation height: 2125
Fahrzeugdaten
Mastdaten
Hubhöhe: 4640 mm
Abmessungen
Bauhöhe: 2125 mm
Batterie & Ladegerät
Beschreibung & Sonderausstattung
Anbaugeräte
4. Ventil
Arbeitsscheinwerfer hinten
Vollkabine
Safety Light
Beschreibung
roadworthy
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Linde E 35 L 01 35.900 € Електричен вилушкар 2019 2678 м/ч Германија, Twist
Linde E 20 PL EVO M 37.900 € Електричен вилушкар 2019 4884 м/ч Германија, Twist
Linde E 20 PH 02 EVO 26.900 € Електричен вилушкар 2018 4329 м/ч Германија, Twist
Linde E 16 ION EVO 386-02 18.500 € Електричен вилушкар 2019 6095 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde E35HL 28.950 € Електричен вилушкар 2019 7357 м/ч Германија, Dortmund
Linde E 35 L 01 M+ 38.900 € Електричен вилушкар 2021 1878 м/ч Германија, Twist