Електричен вилушкар Linde E 20 PL EVO 386-02

PDF
електричен вилушкар Linde E 20 PL EVO 386-02
електричен вилушкар Linde E 20 PL EVO 386-02
електричен вилушкар Linde E 20 PL EVO 386-02 слика 2
електричен вилушкар Linde E 20 PL EVO 386-02 слика 3
електричен вилушкар Linde E 20 PL EVO 386-02 слика 4
електричен вилушкар Linde E 20 PL EVO 386-02 слика 5
електричен вилушкар Linde E 20 PL EVO 386-02 слика 6
електричен вилушкар Linde E 20 PL EVO 386-02 слика 7
електричен вилушкар Linde E 20 PL EVO 386-02 слика 8
електричен вилушкар Linde E 20 PL EVO 386-02 слика 9
Заинтересирани сте за огласот?
1/9
PDF
19.900 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Linde
Модел:  E 20 PL EVO 386-02
Тип:  електричен вилушкар
Година на производство:  2017
Работни часови:  2840 м/ч
Носивост:  2000 кг
Нето тежина:  3342 кг
Вкупна тежина:  5342 кг
Локација:  Германија Chemnitz
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  FZ65315/4510747
Опис
Тип на јарбол:  триплекс
Висина на подигање:  4.1 м
Центар на оптеретување:  500 мм
Должина на вилушка:  1.2 м
Ширина на вилушки:  100 мм
Вкупни димензии:  широчина - 1.04 м, височина - 1.946 м
Оски
Оски:  2
Големина на гуми:  16 x 6-8
Состојба
Состојба:  половни
Дополнителни информации
Боја:  портокалов

Дополнителни информации — Електричен вилушкар Linde E 20 PL EVO 386-02

Англиски
Load Centre: 500 mm
Free lift: 906 mm
Fork carriage: FEM 2A, Breite: 1.040 mm mit 6 Rollen
Forks: 1200 x 100 x 45 mm
Front Tyres: Super Elastic
Details: SE-Reifen, 16 x 6-8
Price excl. VAT: 19,900 EUR
Fork positioners
4th valve
3-Rad
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Linde E 25 L 387 21.900 € Електричен вилушкар 2017 3769 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde E 16 EVO 386-02 19.850 € Електричен вилушкар 2017 4830 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde E 30 RL 387 18.950 € Електричен вилушкар 2017 6501 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde E 20 PH EVO 386-02 21.900 € Електричен вилушкар 2017 5433 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde E 30/600 HL 387 22.500 € Електричен вилушкар 2017 7469 м/ч Германија, Friedberg-Derching