Електричен вилушкар Toyota 8FBMT30

PDF
електричен вилушкар Toyota 8FBMT30
електричен вилушкар Toyota 8FBMT30
електричен вилушкар Toyota 8FBMT30 слика 2
електричен вилушкар Toyota 8FBMT30 слика 3
електричен вилушкар Toyota 8FBMT30 слика 4
електричен вилушкар Toyota 8FBMT30 слика 5
Заинтересирани сте за огласот?
1/5
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Toyota
Модел:  8FBMT30
Тип:  електричен вилушкар
Година на производство:  2017
Работни часови:  16869 м/ч
Носивост:  3000 кг
Нето тежина:  6160 кг
Вкупна тежина:  9160 кг
Локација:  Холандија RAAMSDONKSVEER
Датум на објавување:  5.6.2024
Каталошки број на продавачот:  MA47
Опис
Тип на јарбол:  триплекс
Висина на подигање:  4.65 м
Должина на вилушка:  1.2 м
Вкупни димензии:  2.45 м × 1.2 м × 2.25 м
Мотор
Капацитет на батерија:  860 Ah
Оски
Оски:  2
Прва оска:  2 x / Non marking
Задна оска:  2 x / Non marking
Состојба
Состојба:  половни
Дополнителни информации
Боја:  портокалов

Дополнителни информации — Електричен вилушкар Toyota 8FBMT30

Германски
Interne Nr: MA47
Gabelträger: mm
Gabeln: 1200 x 0 x 0 mm
Baubreite: 1200 mm
Batterie Volt: 80 V
Batterie Baujahr: 2017
Sonderausstattung: 3. Ventil
Beschreibung: Hours: Drive 16869
installation height: 2250
Fahrzeugdaten
Mastdaten
Hubhöhe: 4650 mm
Abmessungen
Bauhöhe: 2250 mm
Batterie & Ladegerät
Beschreibung & Sonderausstattung
Anbaugeräte
4. Ventil
Vollkabine
Vollfreihub
Piped
Joystick
Key-on 25794
Lift 4560
Drive/Lift 17437
roadworthy
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Toyota 8FBMT35 цена на барање Електричен вилушкар 2016 10573 м/ч Холандија, Raamsdonksveer
Toyota 8FBMT30 цена на барање Електричен вилушкар 2016 15932 м/ч Холандија, Raamsdonksveer
Toyota 8FBN25 цена на барање Електричен вилушкар 2017 11402 м/ч Холандија, Amsterdam
Toyota 8FBMT30 цена на барање Електричен вилушкар 2016 3000 кг Холандија, Raamsdonksveer
Toyota 8FBN15 цена на барање Електричен вилушкар 2019 31292 м/ч Холандија, Amsterdam
Toyota 8FBN15 цена на барање Електричен вилушкар 2019 31300 м/ч Холандија, Amsterdam