Палетен вилушкар Jungheinrich EJC 214 535 DZ

PDF
палетен вилушкар Jungheinrich EJC 214 535 DZ
1/1
PDF
4.500 €
Контактирајте го продавачот
Марка:  Jungheinrich
Модел:  EJC 214 535 DZ
Тип:  палетен вилушкар
Година на производство:  2012
Работни часови:  2801 м/ч
Носивост:  1400 кг
Тип на јарбол:  триплекс
Висина на подигање:  5.35 м
Локација:  Шпанија Barcelona
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  6708
Опис
Должина на вилушка:  1.15 м
Вкупни димензии:  височина - 2.25 м
Мотор
Гориво:  електро
Капацитет на батерија:  270 Ah
Состојба
Состојба:  половни
Дополнителни информации
VIN:  90413140

Дополнителни информации — Палетен вилушкар Jungheinrich EJC 214 535 DZ

Шпански
Horquilla: 1.150 x 570 mm
Altura construcción: 2.250 mm
Cargador: 24 v incorporado
Buen estado
Batería al 81%
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи