Палетен вилушкар Linde L 10 1172

PDF
палетен вилушкар Linde L 10 1172
палетен вилушкар Linde L 10 1172
палетен вилушкар Linde L 10 1172 слика 2
палетен вилушкар Linde L 10 1172 слика 3
палетен вилушкар Linde L 10 1172 слика 4
Заинтересирани сте за огласот?
1/4
PDF
6.300 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Linde
Модел:  L 10 1172
Тип:  палетен вилушкар
Година на производство:  2017
Работни часови:  969 м/ч
Носивост:  1000 кг
Нето тежина:  795 кг
Висина на подигање:  2.92 м
Локација:  Германија Friedberg-Derching
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  ANL1071337
Опис
Должина на вилушка:  1.15 м
Вкупни димензии:  1.79 м × 0.8 м × 1.94 м
Мотор
Гориво:  електро
Состојба
Состојба:  половни
Дополнителни информации
VIN:  ANL1071337

Дополнителни информации — Палетен вилушкар Linde L 10 1172

Германски
Center Gravity: 0 m
Free Lift: 0.15 m
Battery Voltage: 24 v
Battery Capacity: 200 A/h
Battery Year: 2017
Battery Model: 24V 2 PzB 200Ah 2017
Masttyp: Simplex
Batterie: AIM / 24 Volt 2 PzB 200 Ah (Baujahr 08/2017) (Seriennr. 053277070)
Aquamatic auf Batterie
Fahrzeugstecker REMA 80A
vertikaler Batteriewechsel
Ladegerät extern HF (Powertron HE 24/40) (Seriennr. 106001592153)
Gabelausführung 560 - 1150 mm
Antriebsrad Polyurethan
Lastrollen Einfach Poly
Mastschutz: Polycarbonat
Zugangskontrolle: Schlüsselschalter
Batterie Hersteller: AIM
Batterie Kapazitaet: 200Ah
Ladegeraet Hersteller
Battery
Battery Charger
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Linde L 14 i 1173-00 6.250 € Палетен вилушкар 2017 1910 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde D 12 S 1164 6.850 € Палетен вилушкар 2017 702 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 12 1172 5.850 € Палетен вилушкар 2017 521 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde D 12 SF 1164 5.950 € Палетен вилушкар 2017 2004 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 10 1172 6.350 € Палетен вилушкар 2016 972 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 12 1172 6.990 € Палетен вилушкар 2017 482 м/ч Германија, Friedberg-Derching