Палетен вилушкар Linde L 12 i 1172-01

PDF
палетен вилушкар Linde L 12 i 1172-01
палетен вилушкар Linde L 12 i 1172-01
палетен вилушкар Linde L 12 i 1172-01 слика 2
палетен вилушкар Linde L 12 i 1172-01 слика 3
палетен вилушкар Linde L 12 i 1172-01 слика 4
палетен вилушкар Linde L 12 i 1172-01 слика 5
Заинтересирани сте за огласот?
1/5
PDF
9.100 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Linde
Модел:  L 12 i 1172-01
Тип:  палетен вилушкар
Година на производство:  2022
Работни часови:  408 м/ч
Носивост:  1200 кг
Нето тежина:  940 кг
Висина на подигање:  2.92 м
Локација:  Германија Friedberg-Derching
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  MANL1070316
Опис
Должина на вилушка:  1.15 м
Вкупни димензии:  1.91 м × 0.8 м × 2.02 м
Мотор
Гориво:  електро
Состојба
Состојба:  половни
Дополнителни информации
VIN:  MANL1070316

Дополнителни информации — Палетен вилушкар Linde L 12 i 1172-01

Германски
Center Gravity: 0 m
Free Lift: 0.15 m
Battery Voltage: 24 v
Battery Capacity: 225 A/h
Battery Year: 2022
Battery Model: 24V 3 PzB 225Ah 2022
Masttyp: Simplex
Batterie: Gruma / 24 Volt 3 PzB 225 Ah (Baujahr 11/2022) (Seriennr. H0покажи контакти)
Aquamatic auf Batterie
Fahrzeugstecker MRC 80A
vertikaler Batteriewechsel
Ladegerät extern (Linde CE HF 2+ 24V 35A)
Gabelausführung 560 - 1150 mm
Gabelträger gitterboxfähig
Antriebsrad Polyurethan
Lastrollen Tandem Poly
SafetySpeed
Schleichfahrt
Mastschutz: Polycarbonat
Zugangskontrolle: Schlüsselschalter
Batterie Hersteller: Gruma
Batterie Kapazitaet: 225Ah
Ladegeraet Hersteller
Battery
Battery Charger
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Linde L 12 1172 8.250 € Палетен вилушкар 2021 256 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 12 i 1172 9.450 € Палетен вилушкар 2021 800 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 12 i 1172 8.300 € Палетен вилушкар 2021 394 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 12 i 1172 10.450 € Палетен вилушкар 2021 448 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde D 12 AP 133 8.950 € Палетен вилушкар 2020 728 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 10 1172 7.500 € Палетен вилушкар 2021 190 м/ч Германија, Friedberg-Derching