Палетен вилушкар Linde L 14 i 1173-01

PDF
палетен вилушкар Linde L 14 i 1173-01
палетен вилушкар Linde L 14 i 1173-01
палетен вилушкар Linde L 14 i 1173-01 слика 2
палетен вилушкар Linde L 14 i 1173-01 слика 3
палетен вилушкар Linde L 14 i 1173-01 слика 4
палетен вилушкар Linde L 14 i 1173-01 слика 5
палетен вилушкар Linde L 14 i 1173-01 слика 6
Заинтересирани сте за огласот?
1/6
PDF
11.750 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Linde
Модел:  L 14 i 1173-01
Тип:  палетен вилушкар
Година на производство:  2021
Работни часови:  59 м/ч
Носивост:  1400 кг
Нето тежина:  1200 кг
Тип на јарбол:  дуплекс
Локација:  Германија Friedberg-Derching
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  MANL1069025
Опис
Висина на подигање:  3.74 м
Должина на вилушка:  1.15 м
Вкупни димензии:  1.95 м × 0.8 м × 2.37 м
Мотор
Гориво:  електро
Состојба
Состојба:  половни
Дополнителни информации
VIN:  MANL1069025

Дополнителни информации — Палетен вилушкар Linde L 14 i 1173-01

Германски
Center Gravity: 0 m
Free Lift: 1.85 m
Battery Voltage: 24 v
Battery Capacity: 375 A/h
Battery Year: 2022
Battery Model: 24V 3 PzS 375Ah 2022
Batterie: Gruma / 24 Volt 3 PzS 375 Ah (Baujahr 11/2022) (Seriennr. 033497360)
Aquamatic auf Batterie
Fahrzeugstecker REMA 160A
vertikaler Batteriewechsel
Ladegerät extern (Intronic B puls E 24/60) (Seriennr. 636000058920)
Initialhub
Gabelausführung 560 - 1150 mm
Gabelträger gitterboxfähig
Antriebsrad Polyurethan
Lastrollen Tandem Poly
Schleichfahrt
LiftSpeedBooster
SoftLanding
Halter mit Schreibplatte
Zugangskontrolle: Schlüsselschalter
Einfach-Stützrad
Safety Lift
Batterie Hersteller: Gruma
Batterie Kapazitaet: 375Ah
Ladegeraet Hersteller
Battery
Battery Charger
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Linde L 14 i 1173 11.750 € Палетен вилушкар 2021 65 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 12 i 1172-01 11.900 € Палетен вилушкар 2022 43 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde D 12 HP AP 133 12.685 € Палетен вилушкар 2022 107 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 14 i 1173-01 12.790 € Палетен вилушкар 2022 83 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 12 i 1172-01 11.900 € Палетен вилушкар 2022 25 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 12 i 1172-01 11.900 € Палетен вилушкар 2022 37 м/ч Германија, Friedberg-Derching