Палетен вилушкар Linde L 20 i 1173

PDF
палетен вилушкар Linde L 20 i 1173
палетен вилушкар Linde L 20 i 1173
палетен вилушкар Linde L 20 i 1173 слика 2
палетен вилушкар Linde L 20 i 1173 слика 3
палетен вилушкар Linde L 20 i 1173 слика 4
Заинтересирани сте за огласот?
1/4
PDF
8.450 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Linde
Модел:  L 20 i 1173
Тип:  палетен вилушкар
Година на производство:  2017
Работни часови:  786 м/ч
Носивост:  2000 кг
Нето тежина:  1488 кг
Тип на јарбол:  дуплекс
Локација:  Германија Friedberg-Derching
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  ANL1074733
Опис
Висина на подигање:  3.08 м
Должина на вилушка:  1.15 м
Вкупни димензии:  2.07 м × 0.81 м × 2.12 м
Мотор
Гориво:  електро
Состојба
Состојба:  половни
Дополнителни информации
VIN:  ANL1074733

Дополнителни информации — Палетен вилушкар Linde L 20 i 1173

Германски
Center Gravity: 0 m
Free Lift: 1.52 m
Battery Voltage: 24 v
Battery Capacity: 345 A/h
Battery Year: 2017
Battery Model: 24V 3 PzS 345Ah 2017
Batterie: Hoppecke / 24 Volt 3 PzS 345 Ah (Baujahr 09/2017) (Seriennr. H0покажи контакти)
Aquamatic auf Batterie
Fahrzeugstecker REMA 160A
vertikaler Batteriewechsel
ohne Ladegerät
Initialhub
Gabelausführung 580 - 1150 mm
Antriebsrad Polyurethan
Lastrollen Tandem Poly
SafetySpeed
Schleichfahrt
LiftSpeedBooster
Mastschutz: Polycarbonat
Zugangskontrolle: LFM-RFID
Ultraschall Hubhöhensensor
Gewichtsanzeige
Batterie Hersteller: Hoppecke
Batterie Kapazitaet: 345Ah
Battery
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Linde L 14 AP i 1173 8.500 € Палетен вилушкар 2017 498 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 20 i 1173 8.250 € Палетен вилушкар 2017 1489 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 08 AC SP 1170 6.980 € Палетен вилушкар 2017 282 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 12 1172 6.990 € Палетен вилушкар 2017 482 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 14 AS 131 9.900 € Палетен вилушкар 2017 870 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 14 1173 7.750 € Палетен вилушкар 2018 613 м/ч Германија, Friedberg-Derching