Палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22

PDF
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22 слика 2
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22 слика 3
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22 слика 4
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22 слика 5
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22 слика 6
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22 слика 7
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22 слика 8
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22 слика 9
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22 слика 10
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22 слика 11
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22 слика 12
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22 слика 13
палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22 слика 14
Заинтересирани сте за огласот?
1/14
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Linde
Тип:  палетен вилушкар
Година на производство:  2013
Работни часови:  402 м/ч
Носивост:  1400 кг
Тип на јарбол:  стандард
Висина на подигање:  2.51 м
Локација:  Германија Augustdorf
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  HF2295
Опис
Должина на вилушка:  1.15 м
Вкупни димензии:  височина - 1.66 м
Мотор
Гориво:  електро
Капацитет на батерија:  375 Ah
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Палетен вилушкар Linde L14 nur 402 Std Batterie 01/22

Германски
Bauart: Hochhubwagen
Lastschwerpunkt: 600
Verfügbar: nach Absprache
Zustand optisch: normal
Zustand technisch: normal
Freihub: 150 mm
Sonderausstattung Beschreibung: Durchgreifschutz
Bauhöhe: 1660 mm
Bereifung vorne Typ: Unbekannt
Bereifung vorne Zustand: Tandem - gut
Bereifung hinten Typ: Polyurethan
Getriebe: Elektromotor
Beschreibung: Durchgreifschutz
Batterie Zustand: 24V 3PZS 375 Ah 01/22
Batterie
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Linde L 12 EX 1172 17.900 € Палетен вилушкар 2013 584 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 12 i 1172 3.950 € Палетен вилушкар 2013 295 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde L 14i AP (372) 3.900 € Палетен вилушкар 2013 835 м/ч Германија, Eckental
Linde L10 2.900 € Палетен вилушкар 2013 1193 м/ч Германија, Dortmund
Linde L16i цена на барање Палетен вилушкар 2016 887 м/ч Германија, Augustdorf
Linde L20 цена на барање Палетен вилушкар 2015 1479 м/ч Германија, Augustdorf