Регален вилушкар Doosan B13R-5

PDF
регален вилушкар Doosan B13R-5
регален вилушкар Doosan B13R-5
регален вилушкар Doosan B13R-5 слика 2
регален вилушкар Doosan B13R-5 слика 3
регален вилушкар Doosan B13R-5 слика 4
регален вилушкар Doosan B13R-5 слика 5
регален вилушкар Doosan B13R-5 слика 6
регален вилушкар Doosan B13R-5 слика 7
регален вилушкар Doosan B13R-5 слика 8
регален вилушкар Doosan B13R-5 слика 9
регален вилушкар Doosan B13R-5 слика 10
Заинтересирани сте за огласот?
1/10
PDF
6.900 €
Нето цена
8.211 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Doosan
Модел:  B13R-5
Тип:  регален вилушкар
Година на производство:  2010
Носивост:  1300 кг
Тип на јарбол:  триплекс
Висина на подигање:  4.5 м
Локација:  Романија Ghimbav
Датум на објавување:  4.6.2024
Forkliftonline ID:  WL38272
Мотор
Сила:  6.8 кс (5 kW)
Гориво:  електро
Капацитет на батерија:  875 Ah
Состојба
Состојба:  обновена
Гаранција::  3 месеца
Дополнителни информации
Боја:  портокалов

Дополнителни информации — Регален вилушкар Doosan B13R-5

Романски
Electrostivuitor cu 3 roți Doosan B13R-5:

- An de fabricare: 2010
- Baterie 24V/875Ah (schimbată in 2019)
- Capacitate de ridicare: 1.300 kg
- Catarg tip Triplex cu o înălțime maximă de ridicare de 4.500 mm
- Cabină deschisă
- Anvelope față-spate pline
- Distribuitor cu 3 manete și 3 linii hidraulice
- Sistem de translație laterală a furcilor
- Garanție: 3 luni sau 250 ore de funcționare
- Carte ISCIR + expertiza tehnica
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Jungheinrich 17.900 € Регален вилушкар 2013 2403 м/ч Романија
Crown ESR5000-14 OPT3 7.636 € Регален вилушкар 2010 16841 м/ч Обединето Кралство, Hampshire
Jungheinrich ETVC16 8.200 € Регален вилушкар 2009 7542 м/ч Германија, Nuremberg
Linde R16-01 7.500 € Регален вилушкар 2014 5675 м/ч Романија