Регален вилушкар Jungheinrich ETV 110

PDF
регален вилушкар Jungheinrich ETV 110
регален вилушкар Jungheinrich ETV 110
регален вилушкар Jungheinrich ETV 110 слика 2
регален вилушкар Jungheinrich ETV 110 слика 3
регален вилушкар Jungheinrich ETV 110 слика 4
регален вилушкар Jungheinrich ETV 110 слика 5
регален вилушкар Jungheinrich ETV 110 слика 6
регален вилушкар Jungheinrich ETV 110 слика 7
регален вилушкар Jungheinrich ETV 110 слика 8
регален вилушкар Jungheinrich ETV 110 слика 9
Заинтересирани сте за огласот?
1/9
PDF
5.880 €
Контактирајте го продавачот
Марка:  Jungheinrich
Модел:  ETV 110
Тип:  регален вилушкар
Година на производство:  2012
Работни часови:  2129 м/ч
Носивост:  1000 кг
Нето тежина:  3029 кг
Тип на јарбол:  триплекс
Локација:  Германија Ludwigsfelde / Berlin
Датум на објавување:  5.6.2024
Каталошки број на продавачот:  1308778
Опис
Висина на подигање:  6.2 м
Вкупни димензии:  1.65 м × 1.12 м × 2.6 м
Мотор
Гориво:  електро
Капацитет на батерија:  620 Ah
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Регален вилушкар Jungheinrich ETV 110

Англиски
Fork carriage: 2 B
Free lift: 1980
Tyres: 1
tyres2: 1
Availability: at once
Load center: 600
fork length: 1150
4th valve
Pulse control
Sideshifts
All Prices are quoted EXW Ludwigsfelde and VAT-free. The machines are offered without guarantee and in “as is” condition. For any detailed Information about technical condition of the machines, please feel free to contact us. All offers are subject to prior sale. The description indicated is without any obligation.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Jungheinrich ETV112 4.200 € Регален вилушкар 2014 26657 м/ч Германија, Nuremberg
Yale MR14 6.000 € Регален вилушкар 2011 3500 м/ч Германија, Eschweiler
Jungheinrich ETVC16 7.600 € Регален вилушкар 2009 5973 м/ч Германија, Friedberg-Derching