Регален вилушкар Linde R 16 W HD 1120-00

PDF
регален вилушкар Linde R 16 W HD 1120-00
регален вилушкар Linde R 16 W HD 1120-00
регален вилушкар Linde R 16 W HD 1120-00 слика 2
регален вилушкар Linde R 16 W HD 1120-00 слика 3
регален вилушкар Linde R 16 W HD 1120-00 слика 4
регален вилушкар Linde R 16 W HD 1120-00 слика 5
регален вилушкар Linde R 16 W HD 1120-00 слика 6
регален вилушкар Linde R 16 W HD 1120-00 слика 7
регален вилушкар Linde R 16 W HD 1120-00 слика 8
регален вилушкар Linde R 16 W HD 1120-00 слика 9
Заинтересирани сте за огласот?
1/9
PDF
9.900 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Linde
Модел:  R 16 W HD 1120-00
Тип:  регален вилушкар
Година на производство:  2017
Работни часови:  7948 м/ч
Носивост:  1600 кг
Нето тежина:  4311 кг
Тип на јарбол:  триплекс
Локација:  Германија Chemnitz
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  FZ62369/4510745
Опис
Висина на подигање:  6.56 м
Вкупни димензии:  височина - 2.855 м
Мотор
Гориво:  електро
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Регален вилушкар Linde R 16 W HD 1120-00

Англиски
Load Centre: 500 mm
Free lift: 1,726 mm
Fork carriage: Breite: 830 mm
Forks: siehe Anbaugerät
Details: Lasträder Standard
Price excl. VAT: 9,900 EUR
Sideshift
Fork positioners
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Linde R 16 HD 1120 10.500 € Регален вилушкар 2017 13707 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde R 16 HD 1120 10.500 € Регален вилушкар 2017 13434 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde R 16 1120 11.750 € Регален вилушкар 2017 3583 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde R 16 1120 9.900 € Регален вилушкар 2016 4451 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde R 16 1120 9.200 € Регален вилушкар 2016 6530 м/ч Германија, Friedberg-Derching
Linde R 14 HD 1120 8.450 € Регален вилушкар 2016 11213 м/ч Германија, Friedberg-Derching