Телескопски натоварувач Manitou MT 1440 SL T, MT1440 Turbo

PDF
телескопски натоварувач Manitou MT 1440 SL T, MT1440 Turbo
телескопски натоварувач Manitou MT 1440 SL T, MT1440 Turbo
телескопски натоварувач Manitou MT 1440 SL T, MT1440 Turbo слика 2
телескопски натоварувач Manitou MT 1440 SL T, MT1440 Turbo слика 3
телескопски натоварувач Manitou MT 1440 SL T, MT1440 Turbo слика 4
телескопски натоварувач Manitou MT 1440 SL T, MT1440 Turbo слика 5
телескопски натоварувач Manitou MT 1440 SL T, MT1440 Turbo слика 6
телескопски натоварувач Manitou MT 1440 SL T, MT1440 Turbo слика 7
телескопски натоварувач Manitou MT 1440 SL T, MT1440 Turbo слика 8
Заинтересирани сте за огласот?
1/8
PDF
28.900 €
Контактирајте го продавачот
Марка:  Manitou
Тип:  телескопски натоварувач
Година на производство:  2007
Работни часови:  5845 м/ч
Локација:  Португалија Vila Franca das Naves
Датум на објавување:  4.6.2024
Forkliftonline ID:  JN40432
Мотор
Марка:  Perkins Perkins turbo
Оски
Прва оска:  состојба на гумите 30 %
Задна оска:  состојба на гумите 30 %
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Телескопски натоварувач Manitou MT 1440 SL T, MT1440 Turbo

Португалски
Marca : Manitou
Modelo : MT 1440 SL T, MT1440 Turbo
Ano de fabrico : 2007
País : Portugal
Preço sem IVA : 28900.00
IVA : 0.00
Horas de utilização : 5845
Tipo : Rígido
Tipo de tracção : 4x4 / x 2 (opcional)
Estado geral (1-5) : 4
Peso bruto : 10700.00
Capacidade de elevação : 4000.00
Altura de elevação : 1400.00
Tipo de cabine : Cabina fechada
Tipo de carroceria : Quadro fixo
Motor : Perkins turbo
Potência do motor : 101.29
Fabricante do Motor : Perkins
Estado dos pneus dianteiros : 30
Estado dos pneus traseiros : 30
Condições de entrega : EXW
Certificados : CE
Localização da máquina : Vila Franca das Naves, Guarda
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Manitou MT 1030 S, MT1030 27.900 € Телескопски натоварувач 2007 5883 м/ч Португалија, Vila Franca das Naves
Manitou MT 1235 цена на барање Телескопски натоварувач 2008 4700 м/ч Португалија, Avelãs De Caminho, Aveiro
Manitou MLT 741-120 32.500 € Телескопски натоварувач 2010 4100 кг Португалија, Vila Franca Das Naves, Guarda
Manitou MRT 2150 Privilege цена на барање Телескопски натоварувач 2008 6000 м/ч Португалија, Anadia,Avelãs de Caminho
Manitou MLT 634 - 120 PS цена на барање Телескопски натоварувач 2006 4403 м/ч Португалија, Anadia
Manitou MT 1335 цена на барање Телескопски натоварувач 2005 3185 м/ч Португалија, Anadia