Тежок вилушкар TCM FD160

PDF
тежок вилушкар TCM FD160
тежок вилушкар TCM FD160
тежок вилушкар TCM FD160 слика 2
тежок вилушкар TCM FD160 слика 3
тежок вилушкар TCM FD160 слика 4
тежок вилушкар TCM FD160 слика 5
тежок вилушкар TCM FD160 слика 6
тежок вилушкар TCM FD160 слика 7
тежок вилушкар TCM FD160 слика 8
тежок вилушкар TCM FD160 слика 9
Заинтересирани сте за огласот?
1/9
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  TCM
Модел:  FD160
Тип:  тежок вилушкар
Година на производство:  03/2012
Прва регистрација:  2017-03
Работни часови:  300 м/ч
Носивост:  16000 кг
Нето тежина:  18000 кг
Вкупна тежина:  34000 кг
Локација:  Кина Shanghai
Датум на објавување:  13.6.2024
Forkliftonline ID:  NR22438
Опис
Брзина:  60 км/ч
Тип на јарбол:  стандард
Висина на подигање:  5.5 м
Должина на вилушка:  1.8 м
Ширина на вилушки:  25 мм
Вкупни димензии:  7.6 м × 2.6 м × 3.3 м
Мотор
Марка:  Isuzu
Тип:  линиски
Сила:  215 кс (158 kW)
Гориво:  дизел
Зафатнина:  210 cм³
Број на цилиндри:  6
Евро:  Euro 4
Оски
Оски:  2
Состојба
Состојба:  половни
Техничкиот преглед важи до:  2020-03
Дополнителни информации
Боја:  портокалов

Дополнителни информации — Тежок вилушкар TCM FD160

Англиски
used 16 ton forilift
TCM FD160
japan made
2012 years
very good condition

We have many construction machine for sale . the brand as follow :
Crane:KATO ,TADANO ,DEMAG ,LIEBHERR,SUMITOMO ,GROVE,XCMG ,
Excavator: CAT ,HITACHI , KOMATSK ,KOBELCO ,KATO,DAEWOO,VOLVO.
Loader: CAT, KOMATU,KAWASAKI, VOLVO .XCMG,SDLG,
Grader : CAT ,KOMATSU ,XCMG.
Bulldozer :CAT ,KOMATSU,SHANTUI,XCMG
Roller : DANAPAC , BOMAG,XCMG,
Concrete pump :Putzmeister ,SCHWING ,SANY ,XCMG ,
If you or your company have any iterested for used construction machine , pls contact to us 。
Sincerely hope we would have long-term business ties in the future!

my email is : покажи контакти
Mob/whatsapp / wechat / imo :покажи контакти
Skype : покажи контакти
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

TCM FD150 цена на барање Тежок вилушкар 05/2011 15000 кг Кина, Shanghai
TCM FD70 цена на барање Тежок вилушкар 2013 3800 м/ч Кина, Shanghai
Mitsubishi FD350 94.000 US$ Тежок вилушкар 2012 4800 м/ч Кина, Shanghai
Toyota FD80 15.000 US$ Тежок вилушкар 2013 5000 м/ч Кина, Shanghai
TCM 22.000 US$ Тежок вилушкар 10000 кг дизел Кина
Komatsu FD80 14.000 US$ Тежок вилушкар 2015 3000 м/ч Кина, Shanghai