Товарач на контејнери Svetruck 16120-38

PDF
товарач на контејнери Svetruck 16120-38
товарач на контејнери Svetruck 16120-38
товарач на контејнери Svetruck 16120-38 слика 2
товарач на контејнери Svetruck 16120-38 слика 3
товарач на контејнери Svetruck 16120-38 слика 4
Заинтересирани сте за огласот?
1/4
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Svetruck
Модел:  16120-38
Тип:  товарач на контејнери
Година на производство:  2008
Работни часови:  14189 м/ч
Носивост:  16000 кг
Нето тежина:  23500 кг
Вкупна тежина:  39500 кг
Локација:  Данска Odder
Датум на објавување:  5.6.2024
Forkliftonline ID:  BK40435
Опис
Должина на вилушка:  2.4 м
Вкупни димензии:  5.3 м × 2.6 м × 4.43 м
Мотор
Марка:  Volvo Penta TAD 750 VE
Гориво:  дизел
Оски
Оски:  2
Големина на гуми:  12.00-20
Кабина
Пневматски седишта: 
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Товарач на контејнери Svetruck 16120-38

Дански
Optical condition: Very good condition
Technical condition: Very good condition
Wheel type: Pneumatic
Wheel mounting: Drive wheel
Wheel size: 12.00-20/12.00-20
Attachment: Integrated sideshift with fork positioner
Transmission: Converter
Cabin type: Full steel cabin enclosure
Lights: 700|Lighting for public road|Extra work light front
Mast equipment: Roller-guided forks
Forklift width: 2500 mm
Fork Thickness: 100 mm
Load centre: 1200 mm
Rear mud guards|Centralized greasing system|Manual sliding cabin|Dual tread|Front mud guards
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Kalmar DCF90-45ES цена на барање Товарач на контејнери 2011 14709 м/ч Данска, Odder
Kalmar DCF90-45ES цена на барање Товарач на контејнери 2011 14566 м/ч Данска, Odder
Hyster H28.00XM-16CH цена на барање Товарач на контејнери 2013 16247 м/ч Данска, Odder
Svetruck 30120 цена на барање Товарач на контејнери 2011 25844 м/ч Холандија, Amsterdam
Hyster H22XM-12EC цена на барање Товарач на контејнери 2014 18495 м/ч Данска, Odder