Вилушкар на гас Linde H 20 T 01

PDF
вилушкар на гас Linde H 20 T 01
вилушкар на гас Linde H 20 T 01
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 слика 2
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 слика 3
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 слика 4
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 слика 5
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 слика 6
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 слика 7
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 слика 8
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 слика 9
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 слика 10
Заинтересирани сте за огласот?
1/10
PDF
21.900 €
Нето цена
26.061 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Linde
Модел:  H 20 T 01
Година на производство:  2020
Работни часови:  7363 м/ч
Носивост:  2000 кг
Тип на јарбол:  триплекс
Висина на подигање:  4.62 м
Локација:  Германија Twist
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  46155-88
Можно е изнајмување: 
Опис
Вкупни димензии:  височина - 2.12 м
Мотор
Гориво:  гас
Оски
Прва оска:  0 x 200/50-10 SE / Superelastik
Задна оска:  0 x 18x7-8 SE / Superelastik
Кабина
Авто греач: 
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Вилушкар на гас Linde H 20 T 01

Германски
Interne Nr: 46155-88
Freihub: 1460 mm
Gabelträger: mm
Gabeln: 1200 x 0 x 0 mm
Sonderausstattung: 3. Ventil
installation height: 2120
Fahrzeugdaten
Mastdaten
Hubhöhe: 4620 mm
Abmessungen
Bauhöhe: 2120 mm
Batterie & Ladegerät
Beschreibung & Sonderausstattung
Anbaugeräte
4. Ventil
Arbeitsscheinwerfer hinten
Arbeitsscheinwerfer vorn
Vollkabine
Safety Light
Beschreibung
roadworthy
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Linde H 35 T 01 35.900 € Вилушкар на гас 2020 10765 м/ч Германија, Twist
Linde H 30 T 01 42.900 € Вилушкар на гас 2020 5206 м/ч Германија, Twist
Linde H 35 T 01 41.900 € Вилушкар на гас 2020 4605 м/ч Германија, Twist
Linde H 40 T 02 EVO 29.900 € Вилушкар на гас 2019 8113 м/ч Германија, Twist
Linde H 20 T 01 22.900 € Вилушкар на гас 2018 3926 м/ч Германија, Twist
Linde H 35 T 393-02 24.900 € Вилушкар на гас 2020 9946 м/ч Германија, Friedberg-Derching