Вилушкар на гас Linde H 20 T 01 EVO

PDF
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 EVO
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 EVO
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 EVO слика 2
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 EVO слика 3
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 EVO слика 4
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 EVO слика 5
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 EVO слика 6
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 EVO слика 7
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 EVO слика 8
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 EVO слика 9
вилушкар на гас Linde H 20 T 01 EVO слика 10
Заинтересирани сте за огласот?
1/10
PDF
18.900 €
Нето цена
22.491 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Linde
Модел:  H 20 T 01 EVO
Тип:  вилушкар на гас
Година на производство:  2017
Работни часови:  6410 м/ч
Носивост:  2000 кг
Тип на јарбол:  триплекс
Висина на подигање:  4.59 м
Локација:  Германија Twist
Датум на објавување:  4.6.2024
Каталошки број на продавачот:  46155-87
Опис
Вкупни димензии:  височина - 2.12 м
Мотор
Гориво:  гас
Оски
Прва оска:  0 x 200/50-10 SE / Superelastik
Задна оска:  0 x 18x7-8 SE / Superelastik
Кабина
Авто греач: 
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Вилушкар на гас Linde H 20 T 01 EVO

Германски
Lastschwerpunkt: 500
Interne Nr: 46155-87
Freihub: 1430 mm
Gabelträger: mm
Gabeln: 1200 x 0 x 0 mm
Sonderausstattung: 3. Ventil
installation height: 2120
Fahrzeugdaten
Mastdaten
Hubhöhe: 4590 mm
Abmessungen
Bauhöhe: 2120 mm
Batterie & Ladegerät
Beschreibung & Sonderausstattung
Anbaugeräte
4. Ventil
Arbeitsscheinwerfer hinten
Arbeitsscheinwerfer vorn
Vollkabine
Safety Light
Beschreibung
roadworthy
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Linde H 30 T 02 21.900 € Вилушкар на гас 2017 7030 м/ч Германија, Twist
Linde H 20 T 01 22.900 € Вилушкар на гас 2018 3926 м/ч Германија, Twist
Linde H 35 T 02 23.900 € Вилушкар на гас 2018 7985 м/ч Германија, Twist
Linde H 20 T EVO 20.900 € Вилушкар на гас 2015 5342 м/ч Германија, Twist
Linde H25T 19.900 € Вилушкар на гас 2017 13981 м/ч Германија, Dortmund