Вилушкар на плин/бензин Heli CPQD20

PDF
вилушкар на плин/бензин Heli CPQD20
вилушкар на плин/бензин Heli CPQD20
вилушкар на плин/бензин Heli CPQD20 слика 2
вилушкар на плин/бензин Heli CPQD20 слика 3
вилушкар на плин/бензин Heli CPQD20 слика 4
вилушкар на плин/бензин Heli CPQD20 слика 5
вилушкар на плин/бензин Heli CPQD20 слика 6
вилушкар на плин/бензин Heli CPQD20 слика 7
вилушкар на плин/бензин Heli CPQD20 слика 8
Заинтересирани сте за огласот?
1/8
PDF
11.900 €
Нето цена
14.161 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Heli
Модел:  CPQD20
Тип:  вилушкар на плин/бензин
Година на производство:  2016
Работни часови:  3000 м/ч
Носивост:  2000 кг
Тип на јарбол:  дуплекс
Висина на подигање:  3.3 м
Локација:  Романија Ghimbav
Датум на објавување:  4.6.2024
Forkliftonline ID:  DM38275
Опис
Брзина:  19 км/ч
Слободен од:  155 мм
Должина на вилушка:  1.15 м
Резервоар за гориво:  60 л
Мотор
Марка:  Nissan K21
Сила:  50.88 кс (37.4 kW)
Гориво:  гас/бензин
Зафатнина:  2488 cм³
Број на цилиндри:  4
Евро:  Euro 3
Менувач
Тип:  PowerShift
Број на преноси:  2
Оски
Оски:  2
Прва оска:  7-12-12
Задна оска:  6-9-10
Состојба
Состојба:  половни
Гаранција::  3 месеца
Дополнителни информации
Боја:  портокалов

Дополнителни информации — Вилушкар на плин/бензин Heli CPQD20

Романски
Motostivuitor hibrid benzină/GPL HELI CPQD20:

- An de fabricare: 2016
- Capacitate de ridicare: 2.000 kg
- Catarg tip Duplex cu o înălțime maximă de ridicare de 3.300 mm
- Cabină deschisă
- Anvelope față-spate pline
- Distribuitor cu 3 manete și 3 linii hidraulice
- Sistem de translație laterală a furcilor
- Garanție: 3 luni sau 250 de ore
- Carte ISCIR
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Neumeier NS3.0G 11.500 € Вилушкар на плин/бензин 2017 1400 м/ч Романија, Bihor
Нови Heli CPQYD25 20.900 € Вилушкар на плин/бензин 2023 1 м/ч Романија, Ghimbav
Toyota 32-8FG18 15.100 € Вилушкар на плин/бензин 0/2017 4952 м/ч Украина, м. Київ
Doosan G20SC-5 13.900 € Вилушкар на плин/бензин 2017 4505 м/ч Германија, Sottrum
TCM FHGE20T5 цена на барање Вилушкар на плин/бензин 2017 9798 м/ч Украина, Odesa
Komatsu FG35ZT-5 V-2821 цена на барање Вилушкар на плин/бензин 7368 м/ч 3500 кг Унгарија, Vecsés