Нови вилушкар на плин/бензин Heli CPQYD25

PDF
нови вилушкар на плин/бензин Heli CPQYD25
нови вилушкар на плин/бензин Heli CPQYD25
нови вилушкар на плин/бензин Heli CPQYD25 слика 2
нови вилушкар на плин/бензин Heli CPQYD25 слика 3
нови вилушкар на плин/бензин Heli CPQYD25 слика 4
нови вилушкар на плин/бензин Heli CPQYD25 слика 5
нови вилушкар на плин/бензин Heli CPQYD25 слика 6
нови вилушкар на плин/бензин Heli CPQYD25 слика 7
Заинтересирани сте за огласот?
1/7
PDF
20.900 €
Нето цена
24.871 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Heli
Модел:  CPQYD25
Тип:  вилушкар на плин/бензин
Година на производство:  2023
Работни часови:  1 м/ч
Носивост:  2500 кг
Нето тежина:  3745 кг
Вкупна тежина:  6245 кг
Локација:  Романија Ghimbav
Датум на објавување:  4.6.2024
Forkliftonline ID:  ME38272
Можност за лизинг: 
Можно е купување на кредит: 
Опис
Брзина:  19 км/ч
Тип на јарбол:  триплекс
Слободен од:  1175 мм
Висина на подигање:  4.8 м
Должина на вилушка:  1.22 м
Вкупни димензии:  3.856 м × 1.15 м × 2.25 м
Резервоар за гориво:  60 л
Каросерија
Кутија за алат: 
Мотор
Марка:  Nissan K25
Сила:  50.88 кс (37.4 kW)
Гориво:  гас/бензин
Зафатнина:  2488 cм³
Број на цилиндри:  4
Евро:  Euro 3
Менувач
Тип:  PowerShift
Број на преноси:  2
Оски
Оски:  2
Прва оска:  7.00-12
Задна оска:  6.00-9-10
Состојба
Состојба:  нов
Гаранција::  2 години
Дополнителни информации
Боја:  портокалов

Дополнителни информации — Нови вилушкар на плин/бензин Heli CPQYD25

Романски
Motostivuitor hibrid benzină/GPL HELI CPQYD25:

- Capacitate de ridicare: 2.500 kg
- Catarg tip Triplex cu o înălțime maximă de ridicare de 4.800 mm
- Motorizare Nissan K25
- Parbriz fata + cabină canvas
- Anvelope față-spate pline
- Distribuitor cu 3 manete și 3 linii hidraulice
- Sistem de translație laterală a furcilor
- Garanție: 24 luni sau 2.000 ore de funcționare
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Нови JAC CPQYD15H 19.800 US$ Вилушкар на плин/бензин 2023 1500 кг Украина, Dnipro