Forkliftonline » Kraus Baumaschinen GmbH
4.4
70 коментари
Извор: Google Maps
За нас
Мапа
Оценки
70

Kraus Baumaschinen GmbH

Контакти
Во продажба: 189 огласа
5 години на Forkliftonline
Телефонските броеви се проверени
Karl – Heinz Kraus
Karl – Heinz Kraus
Пон. - Пет. 07:00 - 17:00
Саб. 08:00 - 12:00
+49 171 38... Прикажи +49 171 3867688
+49 6233 77... Прикажи +49 6233 7702810
Адреса
Германија, Рајнска област-Пфалц, 67227 , Frankenthal/Pfalz, Carl-Benz-Straße 5
Локално време на дилерот: 09:23 (CEST)
Испрати порака
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
Код за верификација
Огласи Kraus Baumaschinen GmbH
Филтер

189 огласа: Резултати од пребарување

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Контактирајте го продавачот
19.500 € Без ДДВ
Електричен вилушкар
Година 2015 Километража 6366 м/ч Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
Контактирајте го продавачот
21.000 € Без ДДВ
Дизел вилушкар
Носивост 4000 кг
Година 2005 Километража 10076 м/ч Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
Контактирајте го продавачот
13.900 € Без ДДВ
Дизел вилушкар
Година 2007 Километража 7685 м/ч Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
работна платформа Zeppenfeld PFK 4 работна платформа Zeppenfeld PFK 4 работна платформа Zeppenfeld PFK 4
3
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Работна платформа
Носивост 425 кг
Година Километража Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
работна платформа Zeppenfeld PFK 5 работна платформа Zeppenfeld PFK 5 работна платформа Zeppenfeld PFK 5
3
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Работна платформа
Носивост 450 кг
Година Километража Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
Контактирајте го продавачот
67.500 € Без ДДВ
Телескопски натоварувач
Година 2022 Километража Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
Контактирајте го продавачот
25.000 € Без ДДВ
Дизел вилушкар
Година 1990 Километража Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
Контактирајте го продавачот
26.900 € Без ДДВ
Дизел вилушкар
Година 2022 Километража Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
дизел вилушкар EP Equipment CPCD 25 T8
1
Контактирајте го продавачот
24.650 € Без ДДВ
Дизел вилушкар
Носивост 2500 кг
Година 2022 Километража Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
Контактирајте го продавачот
8.700 € Без ДДВ
Работна платформа
Носивост 1650 кг
Година 2019 Километража Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
палетни сталажи Zippo Hebebühne 5205
1
Контактирајте го продавачот
5.000 € Без ДДВ
Палетни сталажи
Година 1989 Километража Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
Контактирајте го продавачот
9.700 € Без ДДВ
Работна платформа
Година 2018 Километража Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
Контактирајте го продавачот
18.000 € Без ДДВ
Дизел вилушкар
Година 2020 Километража 200 м/ч Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
машина за сечење асфалт Husqvarna Trennschleifer K970
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Машина за сечење асфалт
Година Километража Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Дизел генератор
Година 2021 Километража 300 м/ч Сила
Германија, Frankenthal/Pfalz