Forkliftonline » PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
4.7
36 коментари
Извор: Google Maps
За нас
Мапа
Оценки
36

PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb

Контакти
Во продажба: 153 огласа
3 години на Forkliftonline
Телефонските броеви се проверени
Johannes Peitzmeyer
Johannes Peitzmeyer
Јазици: германски, англиски
Пон. - Пет. 08:00 - 17:00
+49 160 903... Прикажи +49 160 90363546
+49 5250 9... Прикажи +49 5250 933250
Адреса
Германија, Северна Рајна-Вестфалија, D-33129, Delbrück, Rietberger Str. 57
Локално време на дилерот: 10:09 (CEST)
Испрати порака
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
Код за верификација
Огласи PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
Филтер

153 огласа: Резултати од пребарување

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Контактирајте го продавачот
4.800 € Без ДДВ
Преносен вилушкар
Година 1998 Километража 529 м/ч Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
9.800 € Без ДДВ
Вилушкар на гас
Година 1998 Километража 7942 м/ч Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
16.600 € Без ДДВ
Дизел вилушкар
Година 2015 Километража 3008 м/ч Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
9.800 € Без ДДВ
Дизел вилушкар
Носивост 3500 кг
Година 2003 Километража 16393 м/ч Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
13.600 € Без ДДВ
Полуприколка кипер
Носивост 25060 кг Зафатнина 21 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Година 2011 Километража Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
23.800 € Без ДДВ
Камион влекач
Носивост 10593 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2013 Километража 504629 км Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
36.800 € Без ДДВ
Камион влекач
Носивост 10727 кг Евро Euro 6 Суспензија пружина/пневматски
Година 2017 Километража 611567 км Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
28.600 € Без ДДВ
Камион со церада
Носивост 14650 кг Евро Euro 6 Зафатнина 49 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2014-07 Километража 703722 км Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
40.800 € Без ДДВ
Камион за ѓубре
Носивост 10900 кг Евро Euro 6 Зафатнина 22 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Година 2011 Километража 199960 км Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
28.800 € Без ДДВ
Натоварувач со тркала
Зафатнина 2 м³
Година 1998 Километража 1875 м/ч Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
27.600 € Без ДДВ
Товарно-патничко комбе
Носивост 890 кг Евро Euro 6
Година 2016 Километража 202553 км Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
11.600 € Без ДДВ
Машина за рециклирање на асфалт
Година 1997 Километража 7834 м/ч Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
82.600 € Без ДДВ
Полуприколка со ниска платформа
Носивост 37877 кг Суспензија пневматски/пневматски
Година 2021 Километража Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
37.800 € Без ДДВ
Камион влекач
Носивост 17265 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2011 Километража 591471 км Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline
Контактирајте го продавачот
18.600 € Без ДДВ
Машина за рециклирање на асфалт
Година 2015 Километража 453 м/ч Сила
Германија, Delbrück
PEITZMEYER Fahrzeug- und Gerätevertrieb
3 години на Forkliftonline