Далекусежен слагач Kalmar DRD420

PDF
далекусежен слагач Kalmar DRD420
далекусежен слагач Kalmar DRD420
далекусежен слагач Kalmar DRD420 слика 2
далекусежен слагач Kalmar DRD420 слика 3
далекусежен слагач Kalmar DRD420 слика 4
далекусежен слагач Kalmar DRD420 слика 5
далекусежен слагач Kalmar DRD420 слика 6
далекусежен слагач Kalmar DRD420 слика 7
далекусежен слагач Kalmar DRD420 слика 8
далекусежен слагач Kalmar DRD420 слика 9
Заинтересирани сте за огласот?
1/9
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Kalmar
Модел:  DRD420
Тип:  далекусежен слагач
Година на производство:  04/2008
Прва регистрација:  2017-05
Работни часови:  300 м/ч
Носивост:  42000 кг
Нето тежина:  66000 кг
Вкупна тежина:  108000 кг
Локација:  Кина Shanghai
Датум на објавување:  13.6.2024
Forkliftonline ID:  LL22547
Опис
Висина на подигање:  10 м
Брзина:  60 км/ч
Тип на јарбол:  стандард
Вкупни димензии:  12 м × 4.2 м × 4 м
Каросерија
За контејнери:  1x40
Мотор
Тип:  линиски
Сила:  232 кс (171 kW)
Гориво:  дизел
Зафатнина:  210 cм³
Број на цилиндри:  6
Евро:  Euro 4
Оски
Оски:  2
Состојба
Состојба:  половни
Техничкиот преглед важи до:  2021-02
Дополнителни информации
Боја:  црвен

Дополнителни информации — Далекусежен слагач Kalmar DRD420

Англиски
used 42 ton container reach stcker
KALMAR DRD420
Filand made
2008 years
With volvo engine
very good condition

We have many construction machine for sale . the brand as follow :
Crane:KATO ,TADANO ,DEMAG ,LIEBHERR,SUMITOMO ,GROVE,XCMG ,
Excavator: CAT ,HITACHI , KOMATSK ,KOBELCO ,KATO,DAEWOO,VOLVO.
Loader: CAT, KOMATU,KAWASAKI, VOLVO .XCMG,SDLG,
Grader : CAT ,KOMATSU ,XCMG.
Bulldozer :CAT ,KOMATSU,SHANTUI,XCMG
Roller : DANAPAC , BOMAG,XCMG,
Concrete pump :Putzmeister ,SCHWING ,SANY ,XCMG ,
If you or your company have any iterested for used construction machine , pls contact to us 。
Sincerely hope we would have long-term business ties in the future!

my email is : покажи контакти
Mob/whatsapp/wechat/imo:покажи контакти
Skype : покажи контакти
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Kalmar DRD420 цена на барање Далекусежен слагач 03/2008 300 м/ч Кина, Shanghai
Kalmar DRD420 85.000 € Далекусежен слагач 02/2010 300 м/ч Кина, Shanghai
Kalmar DRD420 цена на барање Далекусежен слагач 04/2009 5600 м/ч Кина, Shanghai
Kalmar DRD420 89.000 € Далекусежен слагач 03/2010 2700 м/ч Кина, Shanghai
Kalmar DRD420 цена на барање Далекусежен слагач 02/2012 210 м/ч Кина, Shanghai