Вилушкар на три тркала Komatsu FB18M-12

PDF
вилушкар на три тркала Komatsu FB18M-12
вилушкар на три тркала Komatsu FB18M-12
вилушкар на три тркала Komatsu FB18M-12 слика 2
вилушкар на три тркала Komatsu FB18M-12 слика 3
вилушкар на три тркала Komatsu FB18M-12 слика 4
вилушкар на три тркала Komatsu FB18M-12 слика 5
Заинтересирани сте за огласот?
1/5
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Komatsu
Модел:  FB18M-12
Тип:  вилушкар на три тркала
Година на производство:  2012
Носивост:  1800 кг
Нето тежина:  3460 кг
Вкупна тежина:  5260 кг
Тип на јарбол:  стандард
Локација:  Холандија RAAMSDONKSVEER
Датум на објавување:  5.6.2024
Каталошки број на продавачот:  MA87
Опис
Висина на подигање:  3.3 м
Должина на вилушка:  1.1 м
Вкупни димензии:  2.05 м × 1.1 м × 2.2 м
Мотор
Гориво:  електро
Капацитет на батерија:  525 Ah
Оски
Големина на гуми:  2 x / Superelastik
Прва оска:  2 x / Superelastik
Задна оска:  2 x / Superelastik
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Вилушкар на три тркала Komatsu FB18M-12

Германски
Interne Nr: MA87
Gabelträger: mm
Gabeln: 1100 x 0 x 0 mm
Baubreite: 1100 mm
Batterie Volt: 48 V
Anbaugeräte: Seitenschieber
installation height: 2200
Fahrzeugdaten
Mastdaten
Hubhöhe: 3300 mm
Abmessungen
Bauhöhe: 2200 mm
Batterie & Ladegerät
Beschreibung & Sonderausstattung
Integral
Sonderausstattung
Beschreibung
roadworthy
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Toyota 8FBET16 8.500 € Вилушкар на три тркала 2012 17140 м/ч Холандија, Winterswijk Meddo
Toyota 8FBET16 цена на барање Вилушкар на три тркала 2014 20554 м/ч Холандија, Raamsdonksveer
Toyota 8FBET16 цена на барање Вилушкар на три тркала 2014 18736 м/ч Холандија, Raamsdonksveer
Toyota 8FBET16 цена на барање Вилушкар на три тркала 2014 11968 м/ч Холандија, Raamsdonksveer
Toyota 8FBET16 цена на барање Вилушкар на три тркала 2014 14421 м/ч Холандија, Raamsdonksveer
Still RX 20-15 цена на барање Вилушкар на три тркала 2014 16908 м/ч Холандија, Amsterdam